Kdvli Okey

Okey Programı
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut 5.88 MB
  • Version 1.0
  • Dil Türkçe
  • Firma Teknopars Bilisim Teknolojileri
Kdvli Okey; Mac OS işletim sistemine sahip bilgisayarlarınız üzerinde oynayabileceğiniz, kurulum gerektirmeyen yapısı sayesinde direk olarak üzerine tıklayarak çalıştırabileceğiniz eğlencei bir Okey oyunudur.

Kdvli Okey; Mac OS işletim sistemine sahip bilgisayarlarınız üzerinde oynayabileceğiniz, kurulum gerektirmeyen yapısı sayesinde direk olarak üzerine tıklayarak çalıştırabileceğiniz eğlenceli bir Okey oyunudur.

Boş zamanlarınızı değerlendirmek için mükemmel bir çözüm olan Kdvli Okey oyununda Tek Kişi ile Oyna ve Online Oyna olmak üzere iki oyun seçeneği sunulmaktadır.

Dilerseniz Tek Kişi ile Oyna seçeneğini seçerek sanal zekaya karşı oynayabilirsiniz. Dilerseniz de Online Oyun seçeneği ile cikcik.com'un binlerce kullanıcısı ile karşılıklı Kdvli Okey oynayabilirsiniz.

Kdvli okey oyununun diğer bir adı Banko oyunudur. Sayılı okey olarak da bilinir. Oynanış şekli okey ile aynıdır. El puanlama sistemi farklıdır. Oyunculardan birisi bittiği zaman, diğer oyuncular per olmayan taşlarına göre ceza alır. Per olmayan taşlarının rakam değeri toplamı kadar ceza alır.

Yana taş atmadan önce eldeki perler düzeltilmelidir. Çünkü birisi bittiği zaman her oyuncunun yana taş atmadan önceki durumuna göre ceza hesaplanır.

Kdvli Okey en az 5 el, en fazla 10 el oynanır. Yerdeki gösterge siyah veya kırmızı ise renkli, değilse renksiz göstergedir. Yerde renkli gösterge varken birisi bittiğinde diğer oyuncular 2 kat ceza alır. Okeyle bitilmesi veya çiftten bitilmesi durumunda da diğer oyuncuların cezası 2 ile çarpılır.

Örneğin renkli gösterge varken birisi hem okeyle hem de çiftten bitmişse diğer oyuncular 8 kat ceza alır. Oyuncu çiftli perler oluşturmuş ve diğer bir oyuncu bitmişse iki katı ceza yer.

Yerde renkli gösterge varken eli bitiren oyuncu 50 puan, renksiz gösterge varken bitiren 25 puan kazanır.

Göstergeli oyunda: Yerde renkli gösterge varken gösterge gösteren 50 puan, renksiz gösterge varken gösterge gösteren 25 puan kazanır. Göstergeyi el başında, sıra kendisindeyken ve taş çekmeden gösterebilir.

Online kdvli okey(sayılı okey), diğer oyuncularla masadan ve özel mesajdan yazışma imkanı sunar. Aynı zamanda dilerseniz masada karşılıklı kameralı iletişim de kurabilirsiniz.

Temel Özellikleri:

- Kdvli Okey oyun masanızdaki diğer oyuncularla dilerseniz kameralı iletişim kurabilirsiniz

- Banko Okey oyun masasında yazışma dışında, diğer kişilerle özel mesaj bölümünden de yazışabilirsiniz

- Sayılı Okey odasındaki tüm masaları tek ekrandan görüp, dilediğiniz okey masasına geçiş yapabilirsiniz

- Odadaki tüm kişileri toplu halde görüp, profillerini inceleyebilir, masalarına gidebilir veya özel mesajdan yazışabilirsiniz

- Profilinize kameranızdan resminizi çekip ekleyebilirsiniz

- Arkadaş listenize karşılıklı olarak eklediğiniz kişilere offline mesaj gönderebilirsiniz

- Arkadaşlarınızın kdvli okeyde online olup olmadığını, en son ne zaman giriş yaptığını sorgulayabilirsiniz

- Özel masa açıp, masanıza sadece davet ettiğiniz kişilerin girmesini sağlayabilirsiniz. Veya banko okey masanıza puan sınırlaması koyabilirsiniz

- Sayılı Okey odaları arasında geçiş yapabilirsiniz

 

- Bir defa üye olursunuz. Banko Okey oyununa her girişte facebook girişi vs. yapmak zorunda kalmazsınız. Üye olmak için de facebook üyeliği zorunlu değildir

- Aynı kullanıcı adı ile, cikcik.com un kdvli okey oyunu dışında diğer oyunlarımızı da bilgisayarınızdan veya mobilden oynayabilirsiniz

Kdvli Okey indir